הכנסה נוספת


יש הרבה דרכים להשיג הכנסה נוספת בנוסף לעבודה הקבועה שלכם ובטח כבר נתקלתם באתרים שמלמדים אתכם לעשות "כסף קל" או "כסף מהיר". הבעיה היא שהרוב המוחלט של הדרכים שהאתרים האלה מציעים ממש לא שוות את הזמן שלכם. יהיה לכם קשה להתמיד עם זה לאורך זמן, ובסופו של דבר מדובר על כסף קטן ומאמץ גדול. דוגמאות נפוצות לזה הן סקרים בתשלום, תשלום עבור צפייה בפרסומות, קריאת מודעות, פירמידות למיניהן וכו'.

אני בעצמי נתקלתי באתרים כאלה לפני כמה שנים. רציתי לעשות כסף מהבית, ונרשמתי לאתר של מילוי סקרים וצפייה בפרסומות. אחרי בערך 20 סקרים ועוד 15 פרסומות התעייפתי. הרווחתי שקלים בודדים, אותם אפילו לא יכולתי למשוך בגלל הגבלה של סכום מינימאלי.

אם תחפשו כסף קל הם כנראה יופיעו במיקומים טובים בתוצאות החיפוש. אבל הם פשוט דרכים יעילות לבזבז הרבה מהזמן שלכם ומהאנרגיות שלכם בשביל הכנסה שתהיה זניחה בסופו של דבר.

אז איך בעצם באמת אנחנו יכולים לייצר מקור הכנסה נוסף?

4 דרכים לייצר הכנסה נוספת מהבית

דרך 1 –  הכנסה פאסיבית מסרטונים ביוטוב: לפעמים סרטון באורך של 30 שניות יכול לקבל מיליוני צפיות. ליצור אותם אפשר עם כל מצלמה ביתית ואפילו זו שבפלאפון, ולא צריך שום דבר מעבר לקצת יצירתיות. אם יש לכם מודל עסקי מאחורי הסרטון (למשל אם אתם מדריכי כושר עם ערוץ של תרגילים ואתם מפרסמים מכון כושר מסוים) זה יהיה מעולה. אבל גם בלעדיו תכולו להרוויח.

במידה ואין לכם קשרים עם מקום שתרצו לפרסם, תוכלו לעשות כסף ע"י הרשמה לתוכנית השותפים של יוטוב, ולהרוויח מפרסומות. מישהו צילם איך הוא מקלח את החתול שלו והיו לו 17 מיליון צפיות! במונחים של כסף הסרטון עבר בקלות את ה – 50,000$ רווח על עבודה של 5 דקות רק מהפרסומות עצמם ביוטוב!

ברגע שהסרטון שלכם כבר שם הוא יכול לייצר לכם הכנסה חודשית שתימשך עוד הרבה. והיום עם הרשתות החברתיות ההפצה של סרטון מצחיק/מעניין תהיה מהירה מתמיד.

דרך 2 – השקעה בשוק ההון: האנשים הכי עשירים בעולם משקיעים בשוק ההון, ולא רק הם. בנקים, קרנות השתלמות, חברות ביטוח, ואפילו גופים ממשלתיים סוחרים על בסיס קבוע. ואם גופים כאלה גדולים משקיעים שם כנראה שיש לזה סיבה טובה.

מסחר בשוק ההון היא הדרך הכי מהירה וקלה לייצר הכנסה נוספת, למרות כל הסיכונים הנלווים בדרך. לפעמים מפעולה נכונה של 10 דקות אפשר להרוויח מאות שקלים! בשוק ההון תוכלו למנף את הכסף שכבר יש לכם, או את הכסף שאתם הולכים לעשות מהעבודה הראשית שלכם.

כתבתי מאמר שלם על ההזדמנויות, והסיכונים של השקעה בשוק ההון במאמר – שוק ההון למתחילים. שווה קריאה 

דרך 3  – עבודה נוספת מהבית כפרילנסרים : אם יש לכם ידע כלשהי הוא מיומנות תוכלו לתת שירות כפרילנסרים ולקבל הכנסה נוספת בקלות. אם למשל אתם מעצבי אתרים תוכלו להירשם לאתרים של עבודה ברשת, לחפש משרות בעצמכם או להיכנס למאגר העובדים ולחכות שמישהו ייצור אתכם קשר. במקרים של תחומים אחרים, תוכלו לכתוב מאמרים, להפיק סרטונים ולספק תוכן בתחום בו אתם מבינים תמורת תשלום (מאומניות לחימה ועד לאילוף כלבים).

יש מספר אתרים לעשות את זה בעברית, אבל הרבה יותר אתרים בהם תוכלו להציע את הכישור שלכם באנגלית. אם יש לכם ידע בתכנות ועיצוב זה יהיה ממש טוב, אבל גם אם אין לכם איזשהו כישור מיוחד תוכלו לכתוב מאמרים לאתרי תוכן עם נושאים שאתם מבינים בהם.

ככל שתתמקצעו יותר תוכלו לקחת יותר כסף, ולעשות את העבודות הרבה יותר מהר. מ – 30 שקל לעבודה של שעה זה יהפוך ל 40 שקל לעבודה של חצי שעה וזה רק הולך ומשתפר עם הזמן.

אתר עם קונספט מעניין – הכנסה נוספת מ fiver. אמנם מקבלים 5$ לעבודה, אבל לפעמים העבודה הזאת יכולה לקחת לכם 5 דקות למשל הקראה של טקסט לפרסומות. אם תשחקו על הכמות למשל תוכלו לבצע 15 – 10 עבודות בשעתיים ופתאום 50$-75$ לשעתיים נשמע אחרת לגמרי.

דרך 4 – הדרכות פרטיות:  למרות שצוחקים הרבה על השכר של מורים, ראיתי לא מזמן כתבה שהפתיע אותי. הביקוש למורים פרטיים עולה על ההיצע ומורה פרטי יכול להרוויח בכיף 100-150 שקל לשעה.

אם למשל אתם חזקים במקצועות ראליים (למשל אם אתם מהנדסים/כלכלנים וכו') תוכלו להעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה במחיר קצת יותר נמוך אבל עדיין משתלם. גם אם אינכם חזקים בתחום הלימודים, תוכלו לקחת משהו שאתם טובים בו וללמד אנשים אחרים.

אם למשל אתם מנגנים מעולה בגיטרה תוכלו ללמד אנשים לנגן! אחלה דרך ליצור הכנסה נוספת וליהנות תוך כדי אם אתם שואלים אותי. אם אתם מעולים במטבח הציעו שיעורי בישול במחיר הוגן (למשל 50 שקל לשעה) ויהיה לכם הרבה קונים.

דרך 5 – מכירת מוצרים באמזון: אם יש לכם כישרון מיוחד, תוכלו להרוויח כסף מהבית באופן פסיבי ע"י כתיבת ספרון אלקטרוני והעלאתו לאמזון. יש הרבה תוכנות באינטרנט שהופכות וורד או PDF לספר אלקטרוני אותו תוכלו להעלות לחנות. לצורך העניין, אם אתם טובים בגלישה, תוכלו לכתוב על זה ספר אלקטרוני ולהרוויח ממכירותיו, בלי להתעסק בביורוקרטיה או בתשלום של הוצאת ספר אמיתי.

הדרך הרגילה – אתרי דרושים: האמת שזאת הדרך הכי פחות אהובה עלי, אבל חשוב לציין גם אותה. זאת כביכול, "הדרך הרגילה" להרוויח כסף נוסף – למצוא עבודה שנייה. מה מיוחד במשרות מהסוג הזה? פשוט שהם יהיו בשעות שישתלבו לכם עם המשרה הרגילה.

למשל משרות בשעות הערב, משמרות פעמיים בשבוע בסופי שבוע, עבודה מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה, ולפעמים אפילו סתם פרויקטים זמניים חד יומיים כנסים, הופעות וכו'. פשוט תרשמו בחיפוש "הכנסה נוספת" באתרי הדרושים הגדולים כמו alljob דרושים ועוד. ותמצאו משהו שישתלב טוב עם העבודה שלכם.

במקרים רבים מגיעים בחיים למצב שאין ברירה וחייבים לעבוד ב2 עבודות. זה מאוד שוחק וקשה וזה מצב שהייתי מנסה להימנע ממנו כמה שאפשר. העלאה במשכורת הנוכחית וקידום, מעבר למקום עבודה טוב יותר ומתגמל יותר + השלמת הכנסה בדרך אחרת זה הכיוון שאתם צריכים לשאוף אליו.

לסיכום

אם יש לכם קצת זמן פנוי ואתם רוצים לייצר השלמת הכנסה שתתן לכם קצת יותר מרווח נשימה, היום זה קל מתמיד. רק צריך לפתוח את העיניים ולראות את האפשרויות מסביב, ואפשר אפילו להרוויח מהבית. מעבר לדרכים במאמר יש עוד הרבה אפשרויות שאפילו אני לא מכיר. דברו עם אנשים מסביב, והישארו עם אוזניים ועיניים פתוחות להזדמנויות 

הערות: השאר תגובה

* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.