ירידה במשקל ללא דיאטה, זה אפשרי?


ירידה במשקל ללא דיאטה

שניה לפני שאת ממשיכה לקרוא תבדקי אם את במקום הנכון לרדת במשקל .. כי אם את אוכלת בדיוק במידה הנכונה, מתמידה בתפריט ללא בעיה, אוכלת רק כשאת רעבה ומפסיקה שאת שבעה? המשיכי הלאה , כי לא בטוח שתביני על מה אני מדברת, אבל ..אם את אוכלת ומרגישה כבור ללא תחתית, ממשיכה לאכול ולא יכולה להפסיק, מרגישה שהאוכל שולט בך? רוצה להחזיר את ההנהגה לידיים שלך?רוצה לרדת במשקל ולא יכולה להסתכל על תפריט
הדברים הבאים מיועדים בדיוק אלייך:

כל הסיפור על ירידה במשקל ללא דיאטה

אוכל הוא אחד ממנגנוני ההרגעה הראשוניים, תיאוריות פסיכולוגיות רבות מדברות על החיבור בין רגש לאכילה, האכילה שמופעלת במנגנון לא מודע ,מיועדת לניטרול רגשות כמו עלבון, כעס, מתח, ואפילו שמחה והתרגשות. הקטע המדהים ביותר במנגנון אוטומטי שכזה שיתכן שאת אפילו אינך יודעת שאת כועסת או עצובה, עד כדי כך התת מודע שלנו מתוחכם, אבל הדבר העצוב ביותר הוא שאת מתרחקת יותר ויותר מעצמך, מהרגשות שלך ומהרצונות שלך אפילו בלי להיות מודעת לכך.

אוקיי אני מבינה על מה את מדברת אבל אני בסך הכל אוכלת יותר מדי ,למה תהליך רגשי?

אם האכילה היא רגשית , יש לטפל בה בדרך המתייחסת לרגש.
אם הרגש מנוהל ברמה הלא מודעת חייבים לשנות את הרמה הלא מודעת לבדוק את התוכנה הישנה ולהחליף אותה בתוכנה חדשה
NLP היא טכניקה שהתפתחה באמצע שנות השישים על ידי המתמטיקאי ריצארד בנדלר הבלשן גון גרינדר, שיטת ה- NLP מאפשרת לפתור בעיות בזמן קצר , בעזרת טכניקות קצרות וקלות לביצוע ובהרפיה נעימה ניתן להעלות תכנים לא מודעים ופשוט לשנות אותם. זה אולי נשמע לך מוזר ולא הגיוני, אך אפשר לבנות את התת מודע שלנו מחדש לבנות לעצמנו חוויות חדשות ולשתול אותם ברמה הלא מודעת, לשנות את ההסתכלות שלנו על המציאות כך שנוכל להביע רגש ביתר קלות, להביע רצון ולשחרר שליטה.

דמיון מודרך גם הוא כלי רב עוצמה. אנחנו יודעים שהגוף שלנו מגיב לדמיון כמו אל מציאות. יצא לך פעם לדמיין שמישהו רודף אחרייך? לא היה שם אף אחד מאחורייך, אבל כבר קצב הלב שלך הואץ יתכן שהתחלת ללכת יותר מהר ואפילו התחלת להזיע מעט. הגוף שלנו מגיב לדמיון כאילו היתה זו מציאות. ולכן בעזרת הנחיה מדויקת אפשר ללמד את המוח שלנו סיטואציות חדשות, ככל שנתרגל אותן המוח שלנו ידע לשלוף את ההתנהגות “הדמיונית” בזמן הנכון ולהשתמש בה.

איך יורדים מזה במשקל ?

אין ספק כי כדי לרדת במשקל צריך לאכול פחות. את שאת אוכלת ללא שליטה בגלל ניהול פנימי לא מודע ולכן, כשנתקן את מה שקיים ברמה הלא מודעת תוכלי להחזיר את הניהול לידייך, כך שבולמוסי האכילה יפסקו והשליטה אלייך.

כל אשה היא עולם ומלואו וכל תהליך שונה מקודמו יחד עם זאת יש קוים משותפים בתהליך לנטרול אכילה רגשית ותוכלי לקרוא עוד ועוד סיפורים בבלוג שלי.

מה עושים בטיפול לירידה במשקל ללא דיאטה?

קודם כל מסתכלים לאמת בעיניים מתוך אהבה וחמלה לעצמנו.

לומדים איך לאכול בצורה נכונה, בדרך כזו שתתאים לך ותביא אותך למשקל נמוך יותר

מסתכלים על הדרך שבה אנחנו מתנהלים עם אוכל בלי להסתיר מעצמנו את האמת.

כי כשמבינים את האמת, ניתן להתחיל לשנות:

מזהים רגשות חוזרים ומשנים אותם ברמה הלא מודעת דרך חיבור לעבר.

כעסים , עלבונות , רגשות אשמה ורגשות אחרים מנהלים את החוויה שלנו מהמציאות. דרך משקפים של כעס עלבון או אשמה, אנו מתרגמים סיטואציות ומגיבים אליהן בצורה מסויימת. מרבית הרגשות הקשים האלה, לא פרופורציונאליים לחוויה עצמה ומקורם בעבר. ניתן לחזור למקומות הראשוניים בו למדנו להרגיש עלבון, כעס אשמה וכאב ולשנות את הסיטואציה בדמיון כך שבהווה נגיב בצורה חדשה לאירועים.

עבודה דמיונית אל מול דמויות עבר מרכזיות

התקשורת שלנו מול עצמנו קשורה בדמות הילדה הפנימית שהפנמנו וההורים הפנימיים שהפנמנו. אנו מחזיקים את הקולות של הורינו ומורינו ואת דמות הילדה הקטנה שהיינו. דרך הדמיון ניתן לייצר תקשורת חדשה מול ההורות הפנימית ולייצר הורות אוהבת מכילה ומקבלת, כך נתייחס לעצמנו בצורה טובה בהרבה.

חיזוק משאבים וכוחות

מטרתינו היא לעשות שינוי. תת המודע שלנו אינו אוהב שינוי באיזוים הפנימיים שלו, הוא כבר מצא דרך להתנהל במקום בטוח ונוח. שינוי יכול לאיים על כל המעגלים הפנימיים שנבנו, יכול לאיים על הביטחון המדומה שנוצר או על הרגיעה המזוייפת שאנו מאפשרים לעצמנו דרך האכילה. פעמים רבות שאנו מבצעים שינוי בהרגל הסימפטום נודד (כמו אנשים שהפסיקו לעשן ומתחילים לאכול) על מנת שהשינוי יקרה ללא סימפטומים מזיקים חדשים. יש לחזק את יכולת התת מודע להרגיש ביטחון, אמונה, רגיעה, אהבה, יצירתיות. הNLP מאפשר למוח ללמוד מחדש את הכוחות הפנימיים שלנו, כך שנוכל לייצר שינוי בריא ומקדם איכות חיים.

חיבור ושיחה עם חלקים שונים בתוכנו

תהליך שינוי מלווה בהתנגדויות לא מודעות, אנחנו בוחנים כל חלק בנפרד ומייצרים דיאלוג פנימי חדש המקדם שינוי.

אמונות
כמו שציינתי למעלה, התת מודע שלנו אוחז באמונות על העולם. הוא מתייג ומסר את עולמנו בעזרת האמונות האלה, כך שנדע איך להתנהל ומה לעשות בכל נקודת זמן. פעמים רבות האמונות האלה מגנות עלינו מכישלון, מהצלחה, מפגיעה או מכאב. יחד עם זאת אמונה נוצרת אל מול סיטואציה ומי שלא בודק מדי פעם את האמונות שלו, נשאר הרחק בעבר בעוד העולם התקדם ביותר.

חושפים אמונות הקשורות לאוכל ולאכילה ומשנים אותם לאמונות מעצימות בעזרת תהליכי NLP לשינוי אמונות
מזהים סולמות ערכים ומשנים אותם, כך שיבנו סולמות ערכים המקדמים בריאות.
משנים הרגלים
רוכשים הרגלים חדשים
מתנתקים מהתלות באוכל

הערות: השאר תגובה

* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.