מיקוד סל המוצרים של העסק יועיל לשיווקו!


פעמים רבות אנו רוצים לעסוק במגוון רחב של תחומים בתוך העסק שלנו, יש לנו מגוון גדול של מוצרים להציע ולעיתי גם יותר מדיי. אנחנו גם וגם וגם… כיום בעלי מקצוע רבים יכולים להציע יותר משירות מרכזי אחד ונלחמים בשאלה מה להציג, מתי, ואיזה שירות להבליט יותר?

כשמגיע לקוח פוטנציאלי אנחנו נוטים לפרט לו את כל מה שהעסק שלנו מציע, לאו דווקא עם הקשר לצורך הממשי של הלקוח, דבר שבקלות יכול להרתיע אותו ולגרום לו ללכת למתחרה שלך, שבמקרה הוא גם הרבה יותר ממוקד ממך ויודע בדיוק מה הוא מציע. הבעיה היא שריבוי מוצרים וחוסר מיקוד יכולים לגרום לבלבול מצד הלקוח שלא יודע מה הכי יתרום לעסק שלו, העסק שלך מוצג בצורה רחבה מידיי ולא מתמקדת במוצר אחד בו הוא מתמחה. כשלא מתמקדים בחוזקות מסוימות שמציגות את התמחות העסק, אנחנו עלולים לפספס נתח גדול של לקוחות פוטנציאלים.

אחד הפתרונות הפרקטיים הוא ללבוש כובעים שונים, נניח ואתם במפגש חברתי – עסקי כלשהוא, שכולל בתוכו רוב שולט של אנשים עם מקצוע משותף –  בתור בעלי עסק אתם צריכים לדעת ולהבחין את הצורך שלהם ובאיזה שירות הם יהיו מעוניינים יותר, ברגע שתתפסו את תשומת הלב שלהם סביב המותג שלכם – אז בהחלט יהיה הזמן לספר בהרחבה על שלל המוצרים שיש לכם להציע אך בתור התחלה יש לשלוף רק מוצר אחד מהסל אשר יתאים בדיוק לקהל יעד זה.

פתרון פרקטי נוסף הוא לאגד חבילות, חבילות עושות סדר בעיני הלקוח ויכולות להסביר לו בנקודות מאוד קצרות מה אתם עושים, כמה זה יעלה לו, כמה שעות בערך זה ייקח והכל בתוך פורמט קצר ומובן – מצד אחד אתם מסבירים על שלל המוצרים, ומצד שני הוא יודע בדיוק לאן ללכת ויש לו את הכוח להחליט מה הוא צריך – זה עובד נהדר לשני הצדדים!

אז המנעו משיתף מידע רב מדיי, הלקוח לא תמיד צריך להחשף לכל סל המוצרים שלכם במפגש אחד. כדי למנוע בעיה זו חשוב מאוד לדעת מהן החוזקות של העסק, להיות ממוקד ככל שניתן ולדעת להדריך את הלקוח למוצר שהכי נכון לו. כך ניתן יהיה לשווק את העסק שלך בצורה טובה וממוקדת יותר, עם פוטנציאל גדול ללקוחות נכונים

הערות: השאר תגובה

* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.